Alena Malíková (1958)

Vystudovala jsem gymnázium, Vysokou školu zemědělskou (dnes Mendelova univerzita) v Brně, obor agronomický. Pracovala jsem v JZD, ve státní správě (ochrana přírody, zemědělská agentura), v současné době v Bioinstitutu, o.p.s., a spravuji regionální centrum Moravská brána PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců. Podvědomě jsem tušila, že věci jsou jiné, než nás učili ve škole. Co se týče zemědělství, “došlo mi to”, když jsem se seznámila s principy biodynamického zemědělství a permakultury. Hospodaření s půdou, to jsou souvislosti a budoucnost. Každý den žasnu. Baví mě stavět mosty.

Miloslav Knížek (1963)

Vystudoval jsem VŠSE v Plzni, obor technická kybernetika. Po revoluci jsem se vrhl na podnikání, využil každé příležitosti ukázat, že jsem nejlepší, a přitom jsem vydělal i dost peněz. Pak jsem se praštil do hlavy a stal se z materialisty idealistou (pro jiné jsem zůstal bláznem). Začal jsem se v Bemagru starat o krávy, o pár let později i o žížaly. Nakonec to vyvrcholilo stavbou zvláštní mlékárny, i když spíše než o vrchol šlo o krach. Pak už jsem odešel do důchodu. Nejraději ležím…

Radomil Hradil (1967)

Vystudoval jsem SZTŠ Přerov a VŠZ Brno, v 90. letech jsem pracoval v biodynamických zahradnických a zemědělských podnicích v Německu, Švýcarsku a Norsku, mnoho let spolupracuji se svazem PRO-BIO a s Bioinstitutem, spoluzakládal jsem Camphill v Českých Kopistech, překládám a vydávám anthroposofickou literaturu. Rád se rýpu v hlíně, pozoruji rostliny a živočichy na zahradě a snažím se pro ně něco udělat.